Hlavně se z toho nepo….

Každý občas pociťuje sílící se tlak všech těch povinností a problémů. Máme mnoho starostí a někdy nás to prostě dostane, pohltí. Začneme se v mysli a ve svých pocitech utápět, propadat hlouběji a hlouběji. Pocit úzkosti nám stahuje hrdlo, srdce buší stále silněji, dech se zrychluje a my se snažíme z těchto nepříjemných pocitů dostat co nejrychleji pryč, jenže nevíme jak.

Často před svými pocity utíkáme, snažíme se je odehnat, zabavit mysl něčím jiným. Čím více se o to ale snažíme, tím hůř se cítíme a o to intenzivnější naše pocity beznaděje jsou.

To nejúčinnější, co v takové chvíli můžeme udělat, je nechat to být.

NEJSI V TOM SÁM

Dostávám spoustu zpráv o tom, co se ve vašich životech odehrává a co vás trápí. Že se právě teď děje tohle a tohle, proč s tím nemůžete něco udělat, jak moc silná je vaše mysl a že se nemůžete prostě hnout z místa.

Dám vám proto dnes skvělou radu. Naučím vás něco, co má opravdu sílu. Tohle všechno je NIC! Ta nejsilnější mantra, kterou znám a kterou si opakuji vždy, když mě pohltí koloběh sužujících myšlenek a pocitů. JE TO NIC! TOHLE VŠECHNO JE NIC. Cokoliv, co vám přijde na mysl, řekněte si, že to je prostě hloupost, pitomost a už tomu nevěnujte svou pozornost.

K ničemu to nepřispívá. Je to jen naučené nevhodné myšlení vypěstované dnešní kulturou. Neustálé přílišné přemýšlení o životě. O tom, co budeme dělat, co jsme udělali nebo naopak neudělali. Takové myšlenky ničemu neprospívají, nikam nevedou. Je to začarovaný kruh každodenně opakujících se pohnutek v naší hlavě.

ZKUS TO

Dejte šanci prázdnotě. Je to tak obohacující! Zkuste to, co jste nikdy neudělali. Dejte své neutichající mysli, jasný vzkaz. Tohle všechno, všechny ty myšlenky, obavy, strachy, je to NIC.

Cokoliv vám přijde na mysl, vyšlete jasný vzkaz, NIC, NENÍ TO NIC, NIC, NIC.

Je to jako by vám někdo nabízel talíř hoven. Na vezmi si, tady to máš, přemýšlej o tom, je to pro tebe důležité. Mysl si vymýšlí takové hlouposti.

Udržujte si trochu prostoru prázdnoty ve svém srdci. Neodmítejte to, jen to zkuste. Pojďte do toho se mnou a vyzkoušejte to. Má to obrovskou sílu, přitom je to tak jednoduché.

MYSL JAKO POKUŠITEL

Mysl se bude snažit vám předkládat různé myšlenky….tohle pro tebe není dobré, lepší je tamhleto, mám strach, jak mám zachránit své manželství, co můžu udělat pro své děti, jak to zvládnu v práci, tohle už nemůžu jíst, jsem tlustá…

JE TO NIC, NIC, NIC, NIC. Zahoďte to!

MYSL JAKO DAR

Nedostali jsme dar myšlení pro tohle. Možnost myšlení nemáme proto, abychom se neustále něčím trápili, strachovali, abychom se kvůli ní cítili špatně. Myšlení představuje příležitost používat mysl a pomoci ní rozeznávat a posouvat se v životě tam, kam chceme. Pomoci mysli tvoříme náš svět.

Pokud nás ale myšlenky spíše svazují, je to tam v hlavě všechno nahromaděné, celé je to klaustrofobní, je potřeba s tím okamžitě něco udělat. Takhle se nedá pokračovat do nekonečna. Nakonec by vás to dohnalo a bylo by zle. Nečekejte na tuhle chvíli a začněte se svou myslí už teď tvořit jen to, co vám prospívá, z čeho máte radost.

MYŠLENKY A TINNITUS 

Jsou někdy myšlenky na tinnitus rychlejší než samotný tinnitus? Nachytáte se občas, že je vám fajn, tinnitus vás nijak neobtěžuje, ale najednou vás přepadnou myšlenky na něj? Slyším ho ještě? Neodešel? Je tam to pískání? Páni, neslyším to otravné hučení, je to možné?

Jenže jakmile tyhle myšlenky přijdou, mysl tinnitus pořádně zesílí, zaostří na něj veškerou svou pozornost a je to v troubě. Chvíle klidu a pohody jsou pryč, pískání je najednou velmi jasně zřetelné a vám přitom bylo do teď tak dobře.

Co s tím? Pokud takové myšlenky přijdou, netrapte se jimi, nechytejte se jich, dejte jim pouze jasnou zprávu, že vás to nezajímá, JE TO NIC. Prostě to pusťte a pokračujte v tom, co jste dělali. NIC TO NENÍ.

JDEME NA TO

Takže. JE TO NIC, NIC, NIC, NIC. Dobře?

Buďte alespoň na okamžik prázdní. Buďte ničím. Dnes takto fungujte a pak mi dejte vědět, jak se cítíte.

Dělejte, co musíte, běžte si nakoupit, jezte, ale žádné hloupé myšlenky. Tohle má moc kalorií, tohle bych neměla, všechny ty obavy a kecy kolem. Pryč s tím! Prostě nic, nic, nic. Dobře?

Vyzkoušejte to na jeden jediný den a na konci dne si zodpovězte otázku, jestli jste trpěli, byť jedinou věcí. Pocítíte táááááák obrovský rozdíl.

Ráda bych, abyste se se mnou podělili o váš nový prožitek, o to, co se vám událo. A nejen podělili. ŽIJTE TO, BUĎTE TÍM.

Je to velmi jednoduché. Nejde o žádnou složitou praxi. Je to prostě praxe ničeho, nedá vám nic, a přitom vás zanechá jako klidné, bezstarostné všechno. Prázdné, radostné, úplné.

Tohle je moje dnešní rada.

Namaste (to dobré ve mně, zdraví to dobré v tobě) 😊.

Jo a …užijte si to trochu :D.

B.

Barbora Spišáková
Jsem zakladatelkou projektu Tinnitus jako DAR, nadšenou korektorkou, milovnicí českého jazyka a autorkou e-booku Tinnitus jako DAR. Mojí vášní je hledání zdraví na úrovni duše a fyzického těla. Skrze vlastní příběh pomáhám lidem objevit v jejich nemoci skrytý DAR, který mohou využít jako prostředek ke své životní změně a docílit tak vysněného života plného radosti, klidu, zdraví a vnitřní harmonie. Můj příběh si přečtete zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.